12 Ocak 2014 Pazar

Entel Kadın Hastalıkları Araştırma Enstitüsü

Mahvettiniz hayatlarınızı, entelektüel kadınlar.
İki satır T.S. Eliot okuyacağım, mor kazak giyip filtre kahve içeceğim derken, sonunda sağlığınızdan da oldunuz.
Mahvettiniz hayatlarınızı, ve bizim kaliteli toplum düzenimizi, entelektüel kadınlar. 

Bugün konumuz, sağlık konusunda halkımızı bilgilendirmeyi kendıne görev edinmiş medyamızdan, Türkiye'nin kanayan yarası olan hastalıklı entelektüel kadınlar üzerine bir seçki. 

Önce, Vatan'dan gelsin:

Sonra da  Milliyet'ten:

PMS ENTELEKTÜEL KADININ HASTALIĞIDIR...köyde koyun güden, akşama kadar mısır tarlasında çalışan kadınlarda PMS olduğunu pek görmeyiz.

Köyde koyun güden, mısır tarlasında çalışan aptal kadınlar! Kafalar boş olduğu için stres yapmıyorsunuz, en azından sağlıklısınız, anladınız değil mi? 
Şehir hayatının genel olarak daha stresli bir ortam sunduğunu, stresin insan sağlığına olumsuz etkileri olabileceğini inkar edemeyiz. Adet öncesi gerginlik sendromu olarak da bilinen PMS'in risk faktörüleri arasında, elbette stresli bir yaşam olabilir.
Gelgelelim şehirlerde yaşayan kadınların entelektüel, köylerde yaşayanların cahil kabul edilmesi aymazlığına. Marksist devrim olduğunda kelleniz koparılsın mı istiyorsunuz, Prof. Dr. Tansu Küçük? Buna ek olarak, köylerde yaşayan kadınların yaşamlarında sıkıntı ve stres olamaz mı? Hastaneye erişimi kısıtlı olan kadınların, adet öncesi gerginlik için gerçekten doktor görmek isteyeceğini düşünüyor musunuz? 

Eğer bir entel kadın yakınıysanız lütfen oturun. Hastamızın durumu kritik:

Entel kadının hastalığı MS erken yaşta vuruyor
Multipl Skleroz,  beyin ve omurilikteki sinir hücrelerinin bağışıklık sistemi ve çevre hücreler tarafından tahrip edilmesi sonucu meydana gelen bir hastalık. Sebeplerinin genetik ve çevresel olduğuna dair göstergeler var, hastalığın demografisinde ilgi çeken coğrafi dağılımlar da var (ekvatordan uzaklaştıkça vakaların nüfusa oranının artması gibi). Kısacası, MS'in tam olarak neden ortaya çıktığını bilmiyoruz ama sebebinin entelektüellik olmadığı kesin. 

Entel kadınların Allah'ından yeterince bulmadığını düşündüyseniz, fibromiyalji ile tanışın.Milliyet, bu haberi bir defa vermekle yetinmek istememiş:


Hem işte hem de evde mükemmelliği yakalamak için çabalayan kadınlar, bir poşette toplanın ve kendinizi çöpe atın çünkü süper kadın oldum derken çürüdünüz.
(Fibromiyalji, gerçekten de kadınlarda çok daha yüksek oranda görülüyor. Fakat hastalığın genetik kökenli olabileceğine dair kuvvetli bulguların olduğunu, ve her ne kadar stresin tetikleyici bir faktör olduğuna dair teoriler ortaya atılmış olsa da işkolik ve mükemmeliyetçi olmanın fibromiyalji ile bağlantısının literatürde ilk defa Milliyet gazetesinde yer aldığını belirtmek gerekir.)

Ah, afedersiniz.
Süper kadın sendromu falan derken, mızmız kadınlara değinmeyi unutmuşuz. Fibromiyaljiyi bu sefer de ona yamasak olur mu? Farkederler mi ya?Hastane kantininde geyik mi yapıyorsunuz, gazeteye demeç mi veriyorsunuz? Bugün yarın Ece Temelkuran'a birşey olsa, bunun sorumlusu siz değilsiniz de kim????

Fakat denizde kum, kadının entelinde hastalık:
Ülkemizin gazeteleri işbirliği yapmışcasına entelektüel ve çalışan kadına saldırsa da, bu tür haberlerin yarısının Milliyet'ten gelmesi oldukça tuhaf. Şüphelerin, yıl sonu terfisinde kadın iş arkadaşına çelme takmaya çalışan ve işkoliklik konusunda gözünü korkutan erkek bir Milliyet gazetesi çalışanında yoğunlaşması kaçınılmaz.

Evet, entelektüel, işkolik, mükemmeliyetçi ve şehirli erkekler, sizin tuzunuz kuru, harika gidiyorsunuz. 
Entelektüel, işkolik, mükemmeliyetçi ve şehirli kadınlar, siz birkaç sene içinde bağkur veya SSK bünyesinde yer alabilmeyi bile unutun. 
Köylüler, sizin zaten bu kulvarlarda şansınız dahi yoktu. Basit ve rahat kafa hayatınıza dönün. 

Neyse ki henüz bu hastalıkların hiçbiri bende tezahür etmedi de entelektüel olmadığımı biliyorum. Bundan sonra da tek satır okursam beni Baudelaire, Camus, Proust ve Turgut Uyar teker teker çarpsın. Canımızı pazarda bulmadık.
11 yorum:

 1. artist ne arar la pazarda? diyerek taclandirmak istedim izninle serbest cagrisim yapti...yine sahane bi yazi olmus ^^

  YanıtlaSil
 2. Ben sag lobu aldiriyorum. Hasta olmayalim bu yaştan sonra

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Yeni Dönem Motorlu Tenteler

  Son çıkan tentelerde artık genellikle motorlu tenteler çok fazla tercih edilir. Bunun en büyük sebebi ise bu tür ürünlerin kullanımının çok kolay olmasıdır. Mesela eski tentelerde manuel sistem olduğundan bu tür durumlarda bu tentelerin açılıp kapanması çok zor oluyordu. Bu tür durumlarda da özellikle kafe ve bar sahipleri tentelerini açıp kapar iken müşterilerini çok rahatsız ediyordu. Ancak motorlu otomatik sistem tentelerin ortaya çıkması ile birlikte ise artık böyle bir sorun ile karşılaşmak tarih oldu. Özellikle motorlu tente sayesinde müşteriler hiçbir şekilde rahatsız olmadan bu konuda bu tarz ürünlerin seçilmesi çok önemlidir. Mesela söz konusu motorlu tente sistemleri olduğundan onların otomatikleri çok kolay bozulduğundan bu konuda birçok sorun ile karşılaşılması zaman zaman sıkıntılar çıkarır. Ancak eğer raylı tente gibi kaliteli bir firma ile çalışılır ise bu konuda herhangi bir sıkıntı çekmeden çok kolay ve kaliteli bir şekilde tente alınabilir.
  Özellikle söz konusu otomatik tente hizmetleri olduğundan bazı durumlarda artık son teknoloji ile ışığa duyarlı bazı sistemlerde ortaya çıkmaya başladı. Mesela güneş ışığını görmemeye başladığı anda o ortamda artık tente kendini otomatik olarak kapatıyor ve bu tente sistemleri de özellikle kafe ve bar gibi sürekli, müşterilerine hizmet veren işletmeleri için çok kullanışlı oluyor. Ancak eğer çok fazla dikkat edilmez ise bu konuda iyi bir firma ile de çalışılmaz ise bazı sıkıntılar ile karşılaşılır. Özellikle pergola tente üretim firmaları ile çalışıldığında ise genel olarak böyle bir sorun ile hiçbir zaman karşılaşılmaz.
  Genel olarak tente piyasası incelendiğinde özellikle pergola gibi kaliteli bir firma ile çalışılması çok önemlidir. Özellikle böyle kaliteli bir firma ile çalışıldığında hem en son teknolojik tente leri çok uygun fiyatlara alınabilir hem de aldığınız pergole tente en son modaya uygun olur. Ancak böyle bir imkân ile buluşmak için ise genel olarak yapılması planlanan en önemli iş bu tarz iyi bir firmanın seçilmesidir. Bu sayede de çok iyi ürünler de alını

  YanıtlaSil
 5. Başarılar...

  YanıtlaSil
 6. Sol varken ne hacet sağ loba aldıralım gitsin :D
  http://ilgilendirirmibilmem.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 7. Entel kadın mı? Hahahahaha! Kadınlar entel olamaz ki! Keçi sakal bırakamazlar, pipo içmezler, fular yerine eşarp kullanırlar, evet saçlarını at kuyruk yaparlar ama kareli gömlek üstüne yelek/hırka giymezler! Gözlük yerine lens kullandıklarından bahsetmiyorum bile! Zira bunları yapmayan entel olamaz. Filozof da olamazlar! Fıçıda yaşamaya gelmezler, bir nehre iki kerede girerler on kere de, baldıran zehrini anca zorla içirirsiniz, adam ararlar ama gündüzleri ellerinde fenerle değil...Komedyen de olamazlar. Kendilerini güldüren erkeklere gülmekten komik olmaya zamanları yoktur. Bilim yapamazlar. Zaten herşeyi bilmektedirler. Dolayısıyla bunca yeteneksizlik ve beceriksizilikle ancak Milliyet gazetesinde iş bulabilirler.

  YanıtlaSil
 8. komik olduğunu mu zannediyorsun hani ironi falansa tamam da gerçekse anneni anlatmışsın haberin olsun!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güneş olduğunu idda eden sayın arkadaşım.
   Yazdıklarınızı okudukça vücut ısımın yükseldiğini hissettim ve bunu mütakiben kötü bir mide bulantısı ardından kısa süreli bilinç kaybı yaşadım. Ki bu da iddanızın doğru olabileceğini gösteriyor. Zira güneş çarpmasının belirtileri bunlar...
   İroni olduğu her halinden belli bir yorum yazmıştım. İnsanların bunu anlayacağı ihtimaline güvenerek... Zaten siz de karşı yorumunuzda o ihtimali göz önüne almışsınız, tebrikler. Ama yine de her ihtimale karşın "annesine hakaret edeyim" diyerek bir de önlem(!) almışsınız.
   Anlamadığım kısım şu: Diyelim ki ben yorumumu şovenist bir üslupla, cinsiyetçi bir kafayla yazmış olayım. Peki sizin, bana aynı zamanda bir kadın olan annem üzerinden hakaret ederek haddimi bildirmeye çalışmanız ne anlama geliyor?
   "Kadınlar hiç de bile öyle değil tımam mıa! Annen hariç!" mi demeye çalıştınız?
   Kadın haklarını, kadın/erkek eşitliğini savunurken bile sinirlendiğiniz noktada erkek egemen hakaret kalıplarını kullanmanız, sorunun ne denli köklü olduğunun da bir göstergesi adeta...
   Anneme gelince... Kendisi kesinlikle "entel" değildir. Muhtemelen çocuk yaşta kanser olan annesine, o ölünce babası ve 3 erkek kardeşine, onlar büyüyünce evlenip kendi kocasına (kocası yani babam kanserden ölene dek) ve 3 çocuğuna baktığı için "entel" olamamıştır. Zaten olmasındır. "Entel" kelimesi entelektüel olamamış ama dış görünüşünü benzeterek bişeyler yapmaya çalışan, okuduğu 3-4 kitaptan aşırdığı bir avuç kavramla herşeyi açıklamaya çalışan, sürekli şehrin belli başlı yerlerince caka satan tipleri tanımlamak için kullanılan bir kavramdır.
   Annem filozof da değildir. Hayatın hızlı ve acımasız akışına kapıldığından olsa gerek varoluşunun teorik düzlemiyle pek ilgilenmeye fırsatı olmamıştır.
   Annem komedyen değildir. Ama bu komik olmadığı anlamına gelmesin. Yaptığım ironileri, sarkastik esprilerimi anlar ve sık sık ağzımın payını verir. Hem de anneme hakaret etmeden! Zaten bu kendi ayağına sıkmak olurdu.
   Annem bilim yapamaz. Önceki satırlarda belirttiğim nedenlerle hayatını ailesine adamış biridir. Ama henüz tedavisi olmayan bir hastalık nedeniyle karaciğerinden rahatsızlandığında, yeni bulunan ve insanlar üstünde ilk kez denenecek 2 ilacı kullanmayı kabul ederek tıp bilimine katkısı olmuştur. İyileşmesi de cabası! Hayatımın en değerli cabasıdır ayriyetten.
   Umarım annemi anlatmadığım konusunda sizi ikna edebilmişimdir.
   Yorumunuzdaki bu gereksiz saldırganlığı kısa süre önce manyetik kutuplarınızda olan değişime bağlıyıp mazur görüyorum. Umarım bir daha ki sefere, kadınları savunurken bunu kendi cinsinize hakaret etmeden başarmanın bir yolunu bulursunuz. Zira güneş her ne kadar balçıkla sıvanmasa da güneş lekeleriyle kaplanabilir.
   RA sizi korusun!

   Sil
 9. pms den yola çıkıp MS hastalığına ulaşmak. tebrikler...:D

  YanıtlaSil
 10. Sgk diş yaptırma ücretini mi merak ediyorsunuz? Tıklayın: sgk diş yaptırma ücreti

  YanıtlaSil